IDP15E65D2
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
IDP15E65D2
  • 1
Product Category : Diodes - General Purpose, Power, Switching
Mounting Style : Through Hole
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Ir - Reverse Current : 4000 uA
Package / Case : TO-220-2
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Peak Reverse Voltage : 650 V
Max Surge Current : 100 A
Packaging : Tube
Recovery Time : 51 ns
Vf - Forward Voltage : 1.65 V
If - Forward Current : 15 A