RFUS10TF4S
Shenzhen Wonder-Chip Electronics Company Limited
Contact Now
RFUS10TF4S
  • 1
Product Category : Diodes - General Purpose, Power, Switching
Mounting Style : Through Hole
Ir - Reverse Current : 50 nA
Package / Case : TO220NFM-2
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Peak Reverse Voltage : 430 V
Max Surge Current : 80 A
Packaging : Tube
Configuration : Single
Series : RFUS10TF4S
Recovery Time : 19 ns
Vf - Forward Voltage : 1.45 V
If - Forward Current : 10 A
Product : Switching Diodes
Manufacturer : ROHM Semiconductor
Description : Diodes - General Purpose, Power, Switching DIODE SWITCH 600V 10A 3PIN 3+TAB